4D cilt gençleştirme nedir?

4D cilt gençleştirme farklı lazer enerjilerinin kullanılarak gerçekteştirilen bir rejüvenasyon ve anti-aging programıdır. Er: YAG Lazer ve Nd: YAG Lazer kullanılarak cildin en yüzeyel tabakasından en derinine kadar çalışılmaktadır. Derideki ince kırışıklıkların ve lekelerin azaltılması, kollajen yapımının tetiklenmesi, deri sıkılığının artması hedeflenir. Herhangi bir madde enjekte edilmeden bu etkilerin sağlanması yöntemin en büyük artısıdır.
İlk aşamada ‘Smooth Lifting’ dediğimiz Fotona Erbiyum Yag’ a özel bir mod kullanmaktayız. Bu uygulama ağız içinden yanak mukozası ve dudak iç kısımlara uygulanır. Kontrollü bir ısı birikiminin elde edilmesiyle kollajenin yeniden üretilmesi ve de şekillenmesi sağlanmış olur.

İkinci aşamada yine özel bir mod olan ‘Frac 3’ kullanılır. Uygulama yüz derisine dışarıdan yapılır. Frac 3 modda, Nd Yag lazerin üç-boyutlu fraksiyonel paterniyle, yüzeyel ve derin dokuda sağlanan yüksek ısıyla kolajen üretimini tetiklenir. Hem cilt tonunun eşitlenmesi, hem ciltte sıkılık oluşması hem de ince çizgilerin azalmasına etki eder.
Üçüncü aşama ‘Piano’ modudur. Yine yüzün dış kısmından uygulanır. Nd: Yag Piano mod daha derin alanda ısıtma sağlayarak yüzeyel cilt dokusunda hasar yapmadan kolajen liflerde yapılanma ve şekillenme sağlar. Yanak, jawline dediğimiz çene yan kısımlar ve gıdı bölgesinde cilt sıkılığının artmasını sağlar.

Dördüncü aşama ‘Ultralight peel’ olarak adlandırılır. Erbium YAG özel başlığı ile yaptığımız soğuk ablasyon tedavisidir. Yüzeyel izler, kırışıklıklar ve lekelerin azaltılmasını sağlayarak pürüzsüz bir cilt elde etmeye yardımcı olur.

4D Cilt Gençleştirme nasıl uygulanır?

4D uygulaması iyi tolere edilen bir uygulamadır. Yaklaşık 45-50 dakika sürer. İşlem öncesinde öncesinde lokal anestezik krem kullanımına gerek yoktur fakat göz ve dudak etrafı gibi hassas alanlarda anestezik kreme ihtiyaç duyulabilir.

İşlem sonrası hasta günlük yaşamına devam eder. Yapılandırıcı nemlendiriciler ile güneşten koruyucular önerilir. 4 boyutlu cilt gençleştirme her mevsimde uygulanabilen bir yöntemdir. Seans sayısı ve sıklığı hastanın yaşına ve problemin şiddetine göre değişiklik gösterir. Ortalama 1 ay ara ile 3-5 seans uyguluyoruz. Takip eden yıllarda koruyucu seansların yapılması iyilik halinin devamını sağlıyor.

  Bilgi Al  Translate »
  Canlı Destek
  WhatsApp
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?