Fokuslu Ultrason

Ultracel Q Plus

HIFU (High-intensity focused ultrasound), yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason ifadesinin kısaltmasıdır.  Bu fokuslu ultrason teknolojisi ses dalgaları ile ameliyatsız bir iyilik hali ve gençleşme sağlamaktadır.

Fokuslu ultrason ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. Özellikle yüz sarkmaların azaltılması için ve yanakların yukarıya doğru asılmasıyla için tercih edilir. Bununla birlikte daha yüzeyel cilt alanında da çalışıldığı için kollajeni uyararak deride de bir sıkılaşma elde edilir. Benzer şekilde göz etrafında, kaz ayaklarında düzelme, kaşta yukarı doğru bir lifting sağlanır.

Fokuslu ultrasonun sık kullanıldığı alanlardan biri de gıdı ve çene bölgesidir. Lineer fokuslu ultrason teknolojisiyle hem yağ doku hedeflenerek yağ fazlalığında azalma sağlanır; hem de deride kollajen sentezi uyarılarak deride sıkılaşma elde edilir. Ek olarak çene hattı da belirginleşmiş olur.

 

Nasıl uygulanır?

Uygulama sırasında değişik başlıklar kullanarak odaklanmış ultrason dalgaları cildin üst tabakalarından yağ dokusuna ve fasyaya kadar ulaştırılır. Kliniğimizde kullandığımız Ultracel Q plus, lineer yani çizgisel atış yapma özelliğine sahiptir. Tüm katmanları çizgisel atış ile etkileyip tedavi ederek daha fazla etkinlik göstermektedir. Bunu yaparken de daha ağrısız ve kısa süreli bir işlem sağlamaktadır.

Fokuslu ultrason tedavisi  öncesi uygulama yapılacak bölge temizlenir. Çok ağrılı bir uygulama değildir ancak bazı hastalarımızda hassasiyeti azaltmak için anestezik krem kullanılabilir.  Hedefimize göre, derinin durumuna, hassasiyetine, kalınlığına göre uygun probu seçip,iletkenliğin artması ve daha rahat hareket sağlamak için cilde jel sürülür. Uygulama hedefe göre belirlenen noktalara hafif bir baskıyla atış yapıp ultrasonik ses dalgaları göndermek şeklinde gerçekleşir. Hasta ısıyla birlikte hafif bir hassasiyet hissedebilir. İşlem 20-30 dakikada tamamlanır. Sonrasında hafif bir kızarıklık gelişse de bu durum kısa sürede geçer ve hastalarımız normal yaşantılarına devam edebilirler.

 

Yorum Yaz

İsim
E-posta
Yorum

  Bilgi Al  Translate »
  Canlı Destek
  WhatsApp
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?