Enzimatik Peeling nedir?

Gece maskesi olarak da adlandırılan enzimatik peeling, leke tedavisinde kullandığımız birçok aktif maddeden olan bileşimin kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Amaç ciltteki lekelerin azaltılmasının yanında ince çizgilerin giderilmesi, gözeneklerin küçülmesiyle birlikte cilt yenilenmesini sağlamaktır.

 

Cosmelan, Dermamelan nasıl uygulanır?

Gece maskesi uygulaması sadece doktor tarafından yapılır. Maske önerilen süre boyunca hedef bölgede kalır. Uygulama sırasında yanma, ağrı-batma gibi etkiler beklenmez.

 

Cosmelan, Dermamelan sonrası hastayı neler bekler?

Ürün temizledikten sonra kızarıklıklar, soyulma, kabuklanma ve bazen su toplamaları gelişebilir. Hasta bu süre içinde verilen tedavileri uygulamalı ve güneşten korunmaya devam etmelidir. Ortalama iyileşme süresi 1-2 hafta olup, bazı hastalarda bu süre uzayabilir.

Uygulama tek seanstır. Lezyoların yoğunluğuna göre bazı hastalarda kombine tedaviler gerekir. Tedavi öncesi ve sonrasında doktorun önereceği ürünleri kullanmak sonucu etkileyen faktörlerdir. Hasta tüm tedavi boyunca güneşten korunmalı ve yüksek koruma faktörlü kremleri kullanmalıdır. Cosmelan uygulamasından önce ve tedaviden sonraki haftalarda lazer, ağda gibi uygulamalar önerilmez. Çok sıcak su ile yıkama, ovalama, keseleme, solaryum ve sauna gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.

  Bilgi Al  Translate »
  Canlı Destek
  WhatsApp
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?